Skizo – o firmie

Wykonujemy detale, urządzenia, stanowiska i linie produkcyjne dla wszystkich gałęzi przemysłu.

Jesteśmy w stanie zrealizować kompleksowo powierzony temat dzięki naszym zasobom:

  • biuro projektowe (projekty 3D i dokumentacja techniczna 2D)
  • programowanie (sterowniki PLC, komputery PC i pokrewne)
  • park maszynowy (frezowanie CNC, toczenie CNC i inne)
  • dostęp do podzespołów i elementów katalogowych
  • kooperacja (specjalne powłoki, odlewy i inne)

Możemy wykonać w całości nowe urządzenie począwszy od pomocy w formułowaniu założeń konstrukcyjnych, przez wykonanie dokumentacji projektowej, dokumentacji technicznej, wykonanie wszystkich podzespołów urządzenia, dobór elementów katalogowych, złożenie i przetestowanie prototypu, wprowadzenie zmian do dokumentacji, aż do finalnego wprowadzenia urządzenia do produkcji.

W skrócie – jesteśmy w stanie zrealizować świetne pomysły naszych klientów. Państwo posiadacie wizję nowego urządzenia oraz możliwości jego zastosowania lub sprzedaży, a my posiadamy niezbędną wiedzę, kontakty i doświadczenie do jego realizacji.

Zajmujemy się także dowolnym etapem tworzenia urządzeń. Jeśli potrzebują Państwo np.: wykonać tylko projekt obudowy lub oprogramować sterownik PLC, lub wyfrezować detal, lub zakupić elementy katalogowe, to chętnie podejmiemy się współpracy.

Taka jest tendencja w przemyśle XXI wieku – jeśli w zasobach Państwa firmy posiadacie np. świetnych elektroników, nie warto tracić ich czasu na zajmowanie się mechaniką czy poszukiwaniem katalogowych elementów automatyki.

Zajmujemy się także optymalizacją urządzeń, serwisem, budową prototypów.

Skizo zostało założone przez absolwentów Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej różnych specjalności. Połączyliśmy naszą wiedzę i ogromne doświadczenie uzyskane przy realizacji wcześniejszych projektów:

  • projektowania i produkcji urządzeń laboratoryjnych do biologii molekularnej
  • programowania linii produkcyjnych dla przemysłu mleczarskiego i samochodowego
  • projektowania i produkcji linii produkcyjnych dla różnych dziedzin przemysłu

zrealizowanych w Polsce, Europie, Meksyku, Chinach.

W początkowych latach byliśmy głownie podwykonawcą dla większych firm w zakresie projektowania i wykonywania detali, modułów i elementów linii produkcyjnych dla bardzo dużych światowych koncernów. Cenimy sobie ten model współpracy i nadal chętnie podejmujemy tego typu współpracę.

Oprócz tego od początku wykonujemy detale i pomagamy w projektowaniu zarówno dla małych startupów jak i większych firm posiadających dokumentację techniczną. Realizujemy także wiele projektów dla firm będących integratorami przemysłu.

Ciągły dynamiczny rozwój spowodował, że wykonujemy sami coraz więcej stanowisk i małych linii produkcyjnych także dla mniejszych firm chcących wprowadzić automatyzację do swojej produkcji. W ten sposób wspólnie zwiększamy jakość, powtarzalność i moce produkcyjne.